Театр створює простір для репетицій ненасильницьких дій

П'ятниця, 18 Січень, 2019 - 15:30

Активісти та активістки громадської організації «Твій формат» селища Олексієво-Дружківка (Донецька область)  5 січня провели мирну акцію «Олексієво-Дружківка – безпечне селище».

Причину проведення акції пояснює Інна Аббасова, ГО «Твій формат»: «У нас є головна траса обласного значення, яка розділяє селище на 2 частини. У кількох метрах від траси знаходиться залізна дорога й за всіма правилами автодору там заборонений світлофор і лежачий поліцейський, оскільки залізнична дорога, аргументується, що це небезпечно. Але на цьому переїзді постійно збивають людей. За 3 тижні – 3 трупи й один дуже важкий випадок – у людини переламані ребра, ключиця, черепно-мозкова травма. Також через цей переїзд ходять діти в школу, люди на роботу. Щодня тут їздить купа машин, вони женуться з величезною швидкістю, поруч знаходяться багатоповерхівки».

Минулого місяця (2 грудня) представниці ГО «Твій формат»  Анна Колєснікова та Інна Аббасова під час майстерні ГО «Театр для діалогу»  розробили та показали у приміщенні селищної ради форум-сценку по організації подібного заходу. За сценарієм Анна збирала підписи та закликала жителів селища  прийти на акцію, а Інна в цій сценці грала літню жінку міста, яка поряд з іншими жителями категорично відмовлялася долучитися до мирного протесту.

«За логікою методики театру пригноблених, форум-вистава побудована за принципом анти-моделі (бажання головної героїні не вдається реалізувати), допомагає тестувати стратегії, які допоможуть зрозуміти потреби людей та розробити ефективні ненасильницькі практики змін на краще. Я переконана, що театральна репетиція акції під час форум-показу також стала частиною успіху акції, яка мобілізувала місцевих жителів, створила резонанс в медіа та стала базою для ефективного діалогу з владою» - говорить Яна Салахова, джокерка майстерні та співзасновниця ГО «Театр для діалогу».

Акція, яка пройшла 5 січня, була досить багатолюдною: активістки й активісти ГО «Твій формат» мобілізували близько 100 жителів селища через соціальні мережі й «сарафанне радіо», всі охочі могли підписати петицію, яку передали до служби автодоріг Донецької області, меру міста Дружківка Гнатенко В. С. й голові Донецької ОДА  Куцю О. І.  

«Перша, друга, третя аварія не залишали нам часу на чекання. Потрібно було проводити акцію терміново, або взагалі її не робити, іншого варіанта в нас не було. Люди дуже швидко відгукнулися, тому що це наболіло всім. Спершу ми хочемо отримати відповіді від усіх інстанцій, куди направили листи. Якщо наші вимоги не будуть задоволені, будемо планувати нові акції, щоби безпека на цьому перехресті була гарантована», - каже Сергій Дмитрієв, активіст  ГО «Твій формат»

 «Хочеться, щоб селище знову розквітло і люди усвідомили, що кожен із нас може щось змінювати. Тому що багато людей вважає, що винна тільки влада, а «моя хата скраю, нічого не знаю». На акції, яку ми проводили 5 січня, ми казали людям, що не треба просто сидіти вдома й скаржитися на свої проблеми, а треба писати звернення до того ж селищного голови, казати про свої проблеми  письмово, а не тільки усно. Це питання вийшло з тіні, потрапило на розгляд області, до того це був просто розгляд на сесії селищної ради. Ми хотіли, щоб на цю проблему звернули більше уваги ті, хто безпосередньо відповідає за безпеку дорожнього руху на цій трасі – служба доріг Донецької області, - каже Анна Колесникова, ГО «Твій Формат».

17 січня  представники_ці ГО «Твій формат» зустрілися з начальником автомобільних доріг Донецької області, який запевнив, що протягом найближчих 2 тижнів на проблемній ділянці траси встановлять знаки “Пішохідний перехід” з обох боків, а з поліпшенням погодних умов планують поставити ”зебру” на місці переходу. Також тривають переговори щодо встановлення світлофору. За подробицями розвитку подій можна слідкувати на сторінці ГО "Твій формат" у фейсбуці: https://www.facebook.com/All.YOURFORMAT/

 Театральна майстерня в Олексіво-Дружківці була проведена ГО "Театр для діалогу" в рамках проекту "Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів", який підтриманий Kurve Wustrow - Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.

Theatre for Dialog